Stipendije za istraživački boravak u Francuskoj

KonkursiIntegrisane akademske studijeInfostud

PRIJAVITE SE ZA BORAVAK U ISTRAŽIVAČKOJ LABORATORIJI U FRANCUSKOJ

Konkurs do 30. juna 2016.

2016. godine Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji čine dodatne napore kako bi podržali francusko-srpske projekte saradnje u kontekstu borbe protiv klimatskih promena i njenih posledica na zdravlje i dobrobit stanovništva: povećanje temperature i atmosferskog zagađenja, promene biološke raznovrsnosti, vegetacije i poljoprivredne proizvodnje, pojava novih bolesti...Kako razumeti uticaj klimatskih promena na zdravstveno stanje stanovništva uzimajući u obzir inerakcije između klime, energije, biodiverziteta i zdravlja?Kako u budućnosti prilagoditi zdravstvenu politiku?

Lekari, istraživači i državne institucije zajedno pokušavaju da nađu rešenja i usvoje strategiju za budućnost.

U tom kontekstu Ambasada Francuske i Francuski institut odlučili su da dodele nekoliko stipendija kratkog boravka za srpske istraživače koji žele da borave u istraživačkoj laboratoriji u Francuskoj u periodu od 15. avgusta 2016. do 31. decembra 2016.

Trajanje boravka u Francuskoj je od 2 do 4 nedelje. Boravak se ne može preneti u 2017. godinu. Stipendija pokriva troškove života, smeštaja i osiguranja.

www.institutfrancais.rs

vesna.adamovic@institutfrancais.rs