sednica Etičke komisije

Poštovane kolege,

ukoliko ste zainteresovani da podneste Obrazac zahteva za odobrenje sprovođenja ogleda na životinjama učinite to slanjem Obrasca na adresu: eticka.komisija@vet.bg.ac.rs. Etička komisija za zaštitu dobrobiti oglednih životinja Fakulteta veterinarske medicine Univerziteta u Beogradu će organizovati sednicu u septembru, pa ukoliko želite da se vaši zahtevi razmatraju na toj sednici, molimo vas da ih pošaljete zaključno sa 02. 09. 2016. godine. Svi zahtevi prispeli nakon navedenog roka, biće razmatrani na sednici planiranoj za oktobar.

Takođe želimo da Vas podsetimo da se na veb-stranici fakulteta nalazi Pravilnik o radu sa životinjama koje se koriste u projektima/procedurama na Fakultetu veterinarske medicine Univerziteta u Beogradu koji je usvojen marta 2016. godine od strane Nastavno-naučnog veća FVMUB. Sastavni deo ovog Pravilnika je dokumentacija koja se podnosi Etičkoj komisiji prilikom nabavke i eventualne eutanazije eksperimentalnih životinja.

Zahvaljujem se svima na dosadašnjoj i budućoj saradnji.

U Beogradu,
07. 07. 2016. godine