Dani FVM 2023

Opšte

Fakultet veterinarske medicine, Univerziteta u Beogradu, poziva sve zainteresovane da 24. novembra 2023. zajedno obeležimo ulazak u 88. godinu postojanja našeg fakulteta, obrazovanja i naučnih istraživanja.

Za sve građane pripremili smo interesantna predavanja:

- O netoleranciji na laktozu u mleku

- Parazitske bolesti kućnih ljubimaca i posledice po zdravlje ljudi

- Pravilnom odgoju pasa u prvih godinu dana

Tokom trajanja manifestacije Dani FVM, biće otvorena i vrata Anatomskog muzeja FVM uz stručno vođenje kroz postavku.

Raspored dešavanja:

Manifestacija namenjena opštoj populaciji, kao način približavanja Fakulteta i aktivnosti fakulteta građanima.

Zamišljena je da Fakultet otvori svoja vrata svim zainteresovanim građanima u 16:30 ulaskom u Anatomski muzej FVM, gde od 17č počinje kratko stručno vođenje kroz postavku muzeja. Zatim, posetioci imaju mogućnost da odslušaju nekoliko predavanja.

16:30 - otvaranje vrata Anatomskog muzeja FVM

17:00-17:15 - stručno vođenje kroz muzej

17:20-17:35 - obilazak predavaonice za Patologiju i postavke Katedre za Parazitologiju

Predavanja:

17:45-18:15:

- Centralni amfiteatar: Parazitske bolesti kućnih ljubimaca i posledice po zdravlje ljudi (Katedra za parazotologiju)

- Amfiteatar na Katedri za namirnice animalnog porekla: Mleko i intolerancija na laktozu (Katedra za namirnice animalnog porekla)

18:30-19:00

- Centralni amfiteatar: Pravilno odgajanje ljubimca u prvih godinu dana (Katedra za porodiljstvo, sterilitet i V.O.)