Digitalno obrazovanje na studijama veterine - DEVet

devet.vet.bg.ac.rs - platforma za e-učenje je razvijena u okviru Erazmus+ projekta DIGITALNO OBRAZOVANJE NA STUDIJAMA VETERINE - DEVet. Glavni cilj platforme za e-učenje je da poboljša digitalnu spremnost u nastavnom procesu kao odgovor na pandemiju COVID-19 i nakon toga. Sav digitalni nastavni materijal u okviru ove platforme za e-učenje je proizvod rada nastavnika (stručnjaka iz različitih oblasti veterinarske medicine) sa tri partnerske institucije koje učestvuju u realizaciji DEVet projekta – Univerzitet u Beogradu, Fakultet veterinarske medicine; Sveučilište u Zagrebu, Veterinarski fakultet i Univerzitet Sv. Kirila i Metodija, Fakultet veterinarske medicine. Kreatori ove platforme za e-učenje imali su u vidu veterinarsku profesiju kao zakonski uvrštenu među regulisane profesije na nivou EU (Direktiva EU 2005/36/EC, član 38, izmenjena Direktivom 2013/55/EU), ali i na nacionalnom nivou prema odgovarajućim pravnim aktima u Srbiji, Hrvatskoj i Severnoj Makedoniji. Stoga su materijali proizvedeni za e-učenje u okviru ove platforme u skladu sa standardima veterinarskog obrazovanja vezanih za listu tzv. „Kompetencija prvog dana“ koje ustanove koje se bave obrazovanjem veterinara treba da obezbede.